פוליש בסילר

יולי 31, 2013
אין תגובות

כדי לשדרג את מראה הרצפות בחלל הבית, המשרד, מרחב הלובי וכדומה, מומלץ אחת לכמה זמן לבצע פוליש בסילר. הליטוש מתבצע על ידי מלטשות ייעודיות. בתהליך זה מוסרת שכבה דקה של מרצפת האבן או השיש. בצורה זו ניתן להסיר שריטות מהשכבה העליונה של המרצפת.

כאמור, ניתן לבצע ליטוש של רצפות בחדרי מגורים, אזורי כניסה לבתים משותפים, אולמות אירועים, משרדים, חדרי ישיבות, מרכזי בילוי, קניונים ועוד. הליטוש מתאים לכל סוגי האבן והשיש, ומחזיר את הברק וזוהר למרצפות דהויות ופגומות.

סוגי ליטוש מרצפות

קיימות כמה דרגות של ליטוש. כל דרגה מסירה שכבה בעובי שונה של אבן המרצפת. ליטוש בד השמיר נחשב ליטוש עדין ביותר. הוא מיועד בעיקר להסרת לכלוך, רובה ומלט, במיוחד לאחר שיפוץ דירה וכדומה. ליטוש היהלום מסיר שכבות עמוקות יותר של לכלוך. הוא מיועד למרצפות שצברו מעטה לכלוך שמקורו בשנים של שטיפה רגילה ופשוטה. ליטוש מסוג זה מסיר כתמים קשים.

ליטוש של אבן שיש הוא ליטוש המתבצע על ידי רשתות יהלום. ליטוש מסוג זה משלב גם חריצה של המרצפות וגם מילוי של החריצים בחומר דבק שיש. ליטוש זה נחשב הליטוש המסיבי ביותר. הוא מיועד כדי ליישר מרצפות שהשנים פגמו במראן. לאחר ליטוש כגון זה המרצפות "רגישות" יותר בשל החשיפה, ולכן חשוב להעביר עליהן שכבת סילר כדי ליצור מראה מט או להעביר עליהן שכבת פוליש קריסטל כדי ליצור מראה מבריק. פעולה זו יכולה להתבצע לאחר שבועיים.

חברת ניקיון מקצועית המטפלת בבית הדירות או המשרדים באופן קבוע, אמורה להעניק שירות זה במסגרת הטיפול השנתי של תכנית הניקיון של הבית. ניתן להשכיר חברה חיצונית לניקיון המתמחה בתחום זה. על כל פנים הכלים המאסיביים הנדרשים וחומרי הניקוי חייבים להיות מהטובים והחדישים על מנת לקבל את התוצאה האיכותית ביותר. אין ספק שיש הבדל במראה הרצפה לפני פוליש מרצפות ולאחריו.

יועץ, נציג החברה, יגיע אל האזור הזקוק לטיפול, ללא עלות, על מנת לאפיין את הרצפה ולהתאים את סוג הליטוש הנדרש. לאחר מכן ייקבע מועד ליטוש מרצפות נוח ללקוח, ויתקבל הסבר מעמיק לגבי טיב הליטוש והוראות פעולה לפני הליטוש ולאחריו.