הדברה אורגנית

יולי 26, 2013
אין תגובות

הדברה אורגנית

הם אוהבים להגיע לביקור בבתים שלנו, בגינות ובמשרדים בתקופות בהן השמש לוהטת בחוץ. מקקים, מני מזיקים, מכרסמים ומה לא. המחזה אינו נעים, לבטח לא במקומות בהם אנו אוכלים או במקרים בהם הגידולים החקלאיים ניזוקים בצורה משמעותית. הדברת מזיקים אורגנית היא התשובה שלנו, חברת בריליו, להדברה הכימית כי בריאות הלקוחות חשובה לנו. מה שאפשר לעשות על ידי הדברה קונבנציונלית ניתן לבצע גם על ידי הדברה ידידותית לסביבה. במה מדובר?

אנו פועלים כמעט שני עשורים בתחום הניקיון והאחזקה של בתי מגורים ובתי משרדים. חלק אינטגרלי של השירות שלנו מעניק מענה מהיר, אידיאלי ומקצועי לטיהור אזורי מחייה ממזיקים למיניהם.

מהי הדברת מזיקים אורגנית?

מאה אחוז טבעי, זה מה שמכילה ההדברה האורגנית. מדובר בחומרי הדברה העשויים מצמחים ומשמנים שונים שנמצאו מתאימים למטרה. הדברה מסוג זה מספקת מענה גם במישור התברואתי וגם כאשר מדובר בהדברה חקלאית. זו האחרונה חשובה לאין שיעור, מכיוון שמדובר במזון אותו אנו אוכלים. אך לא נמעיט בערכה של ההדברה הירוקה כאשר מדובר גם בבתים בהם גדלים ילדים המוצאים עצמם לא פעם משחקים על הרצפה.

אחת הדוגמאות להדברה זו היא שימוש בשיטת IPM. הסביבה נבדקת בתשומת לב מרבית והדגש מושם על מציאת מקור המזיק, הכרת סביבת המגורים שלו ובדיקה לגבי אופן ההתרבות והרגלי המחייה שלו באזור הנגוע. לאחר זיהוי המזיק מונחות מלכודות הניתור. מלכודות אלה מבוססות על פורמון שתפקידו למשוך את החרק אל המלכודת. כאשר ברור באיזה מזיק מדובר ניתן להתאים את הפרומון המתאים.

חלק אינטגרלי מטיפול נכון בסביבה הנגועה הוא אטימת חורים וחריצים, ואבזור המקום ברשתות תקינות ופסי רשת ייעודים במקומות העלולים להוות "פרצה הקוראת לגנב". הדברת מזיקים אורגנית שמה דגש גם על ניקיון וסילוק כל גורם העלול להוות מפגע תברואתי כגון מוקדי אשפה, פחים ללא מכסים, מקומות מים דלוחים וכולי.

משום שמדובר בהדברה יחסית חדשה, לעומת ההדברה הכימית המוכרת, חשוב לתת את הדעת לגבי ניסיון וותק בתחום ההדברה הירוקה בפרט בחברה המספקת גם שירותי הדברה כימיים. היו ברורים בשאלותיכם על מנת להבהיר כי חשוב לכם השימוש בחומרים טבעיים בלבד, הפוגעים במזיק בלבד.