פוליש קריסטל

יולי 24, 2013
אין תגובות

להבריק, זו הכוונה במקרה זה. בתהליך הברקת קריסטל מוחדרים חומרים לשכבה העליונה של הרצפות. כך מתקבל מעטה מבריק. תהליך זה שונה מתהליך פוליש ווקס. בתהליך זה מבצעת מכונה מיוחדת ניקיון יסודי של הרצפות על ידי חומרי ניקוי ללא החדרה של חומרים אחרים.

יש הטועים וחושבים שמי אש הם חומר מקובל ל"גירוד" לכלוך מסיבי הקיים על הרצפות. זוהי טעות חמורה. עדיף להתייעץ עם חברה מקצועית לניקוי בטרם שימוש בחומרים ללא אחריות. מי אש מורכבים מחומצת מלח העלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים לרצפות. פוליש קריסטל, לעומת זאת, יעשה את העבודה כמו שצריך מבלי לפגום ברצפות.

על פי רוב נעשה שימוש בפוליש מסוג זה לאחר שיפוץ הבית או כדי לרענן רצפות כהות מלכלוך ולחדש את מראן. הפוליש נהוג בבתים פרטיים ובמשרדים ובבתי עסק רבים. המחיר מחושב על פי מ"ר ובהתאם ללכלוך.

חשוב לציין כי לא ניתן לבצע הברקת פוליש קריסטל לרצפות קרמיקה וגרניט פורצלן מכיוון שהציפוי שלהן אטום, ולכן לא ניתן להחדיר חומר מבריק למרצפות. בתהליך פוליש ווקס, לעומת זאת, האבן נמרחת בחומר מיוחד, והמכונה הנדרשת לביצוע הפוליש גורמת לשפשוף של הרצפה ולהברקתה.

מומלץ לבצע את הפוליש קריסטל פעם בשנתיים. התהליך משמר את הרצפות ומחדש את הברקתן. אבן ושיש נראים במיטבן לאחר פוליש "רטוב" (קריסטל) המקנה מראה מבריק ומעניק הגנה מחודשת למרצפות.

תהליך הניקוי פוליש קריסטל

במקרה זה מדובר על המראה "הרטוב": תהליך הפוליש מתרחש על ידי צמר המגנזיום. בעת תהליך זה מוחדר החומר לרצפה על ידי חימום הרצפות בעזרת מכונת הפוליש. צמר המגנזיום אחראי על ההברקה. החומר מוחדר לשכבה העליונה של הגלזורה. חשוב שהריצוף יהיה נקי ויבש.

הפוליש מתבצע בכמה שלבים: בדרך כלל שלוש שכבות, ולפעמים ארבע, נדרשות להחדרת החומר. שכבת ההגנה היא השכבה האחרונה. בתחילת הדרך מקרצפים את הרצפות על ידי מכונה בחומר ניקוי שאינו גורם לשריטות. כל מרצפת מקבלת תשומת לב שווה. לאחר סיום הפוליש אין להרטיב את הרצפות שלושה ימים (בהם ניתן רק לטאטא), לאחר מכן אפשר לשטוף שוב בחומר ניקוי ייעודי.

brilioen45