ניקיון חדרי מדרגות

יולי 24, 2013
אין תגובות

למרות שנהוג לחשוב כי בעידן המעליות כבר לא נעשה שימוש בחדרי המדרגות, סיבוב מהיר יעלה כי חדרי המדרגות הם אחד האזורים הנשחקים יותר מכל אזור אחר. מרצפות חדרי המדרגות חסרות ברק במיוחד. ניקיון חדרי מדרגות על ידי חברה מקצועית בתחום מאפשר גם לאזור זה להיות מזמין ונאה, נקי ומבריק.

טיפול יומי

חדרי מדרגות בבנייני משרדים נדרשים לטיפול יומי בדיוק ואולי אף יותר מאשר בבתי דירות למגורים. מעבר לטאטוא נדרשת שטיפה. כל עוד חדר המדרגות נראה סביר אין צורך לבצע ליטוש של מרצפות המדרגות. כאשר נוצר מצב בו כתמים אפורים אינם יורדים למרות השטיפה, והרצפות עצמן נראות חסרות ברק, הגיע הזמן לקרצוף הנעשה על ידי מכונה מיוחדת באזורי המעבר וקרצוף הנעשה באופן ידני במדרגות עצמן.

כאשר המצב אינו מסביר עיניים באופן משמעותי, ייתכן ויש צורך בטיפול אינטנסיבי יותר כגון ליטוש על ידי דיסק מים. בניגוד למה שחושבים, פעולה זו מתבצעת ללא אבק וללא רעש. הליטוש די זהה לליטוש אבן. במקרה של המדרגות עצמן, הוא נעשה בצורה ידנית משום שמכונת האבן זקוקה למשטח רחב יותר כדי לנוע. ליטוש במשטחים שבין המדרגות יכול להיעשות גם על ידי ליטוש אינטנסיבי ברשתות יהלום. התוצאה ניכרת לעין באופן משמעותי.

כאשר מתבצע ניקיון חדרי מדרגות יש צורך לתת מענה גם לקירות המרוצפים באותה המידה. קירות אלה ניתנים לקרצוף ולניקוי על ידי לחץ קיטור או על ידי קרצוף ידני, תלוי בסוג האבן: קרמיקה, אבן חלקה או מחוספסת. ניתן לבקש מחברת הניקוי לבצע הדגמה על מנת להתרשם מהתוצאה.

ניקיון חדרי מדרגות  – תיאום ציפיות

במפגש הייעוץ עם נציג חברת הניקיון של בריליו ייבדקו כל מרחבים הנכללים תחת האזור הציבורי של חדר המדרגות. על פי רוב כולל האזור גם את מרחב הלובי והמעליות. ועדי בית רבים מעדיפים להעסיק חברות לניקיון שתהיינה אחראיות לא רק על חדר המדרגות אלא על מבנה הבניין כולו. כך גם לגבי בנייני משרדים. חברות אלה מעניקות שירות ניקיון רחב המשלב ניקיון על בסיס יומי, ומספקות מענה גם לפרויקטים של ניקיון ברמה השבועית, החודשית והשנתית.